basket value 000 PLN

Jaką roletę wybrać

Jesteśmy po to ,żeby pomóc Ci wybrać rolety które spełnią Twoje oczekiwania. Wyobraź sobie,że patrzysz na swoje mieszkanie z góry zobacz jakie kolory dominują w Twoim mieszkaniu? W jakim stylu masz urządzony swój dom ?

jrw_01.jpg

Pomyśl gdzie zawiesisz swoje osłony okienne?

Czy rolety zawiesisz na skrzydle okna?

jrw_02_l.jpg

Czy rolety zawiesisz na ścianie lub suficie?

jrw_02_r.jpg

Czy chcesz rolety w kasecie czy bez kasety

Kaseta to osłonka na rolecie zapobiegająca osiadaniu się kurzu na tkaninie jak również element dekoracyjny, maskujący tkaninę. Prowadnice to elementy ułatwiające przesuwanie się tkaniny.

jrw_03_l.jpg
jrw_03_r.jpg

Co chcesz uzyskać dobierając sobie tkaninę?

Propozycji jest kilka:

jrw_fi_1.jpg

Stosując tkaninę podgumowaną do wszystkich typów osłon okiennych gdzie tkaniny takie występują, otrzymasz pełne zaciemnienie w miejscu tkaniny, to dla osób pracujących przy komputerach, lubiących spać w ciemnych pomieszczeniach, lub tych którzy lubią oglądać w dzień telewizję.

jrw_fi_2.jpg

Chcąc uzyskać efekt żaluzji i kontroli nad światłem dobrze jest zastosować tkaninę Dzień Noc w wersji przepuszczającej światło, gdzie jasne kolory rozświetlają a ciemne kolory tłumią światło lub w wersji tkanina podgumowana czyli zaciemniająca w miejscu pasów tkaninowych.

jrw_fi_3.jpg

Tradycyjna tkanina roletowa gwarantuje zachowanie intymności a przekrój kolorystyczny jest od białej poprzez całą kolorystykę do czarnej. Tkaniny te przepuszczają światło przy czym jasne kolory rozświetlają a ciemne skupiają i tłumią światło.

jrw_fi_5.jpg

Verticale inaczej pionowe pasy pozwalają na maksymalną regulację wpadającego światła. Można uchylać lamelki lub całkowicie je ściągnąć to żaluzja pionowa. Lamelki wykonujemy w szerokości 89mm, często stosuje się takie rozwiązanie we wnęce okna oraz lamelki 127mm.

jrw_fi_6.jpg

Rolety rzymskie wykonujemy z dwóch gatunków tkanin. Przepuszczalność światła jest zbliżona i decyduje tu kolor tkaniny - jasny kolor rozświetla a ciemny tłumi światło. I grupa tkanin jest cieńsza i delikatniejsza oraz o gładkiej fakturze. II grupa jest wykonana z grubszej nici o większym splocie.

jrw_fi_7.jpg

Dla mieszkań w których jest bardzo gorąco kiedy świeci słońce proponujemy tkaninę odbijającą po części promienie słoneczne .Te tkaniny są podgumowanie w kolorze srebrnym lub posiadają powłokę perłową od zewnętrznej strony wykonanej rolety lub plisy

jrw_fi_4.jpg

Tkaniny do rolet plisowanych wybierzesz od transparentnych(firankowate) do podgumowanych i od białej przez cała gamę kolorystyczną do czarnej.

Jak mierzyć rolety?

Nasz konfigurator jest zaopatrzony w instrukcje pomiaru. Każdy typ osłony okiennej mierzy się w sposób podany w instrukcji (jest to bardzo ważny moment przy zamawianiu rolet gdyż od tego zależy prawidłowość dopasowania wszystkich elementów i bezproblemowy montaż)!!!

jrw_05.jpg

Po co prowadnice w roletach?

Prowadnice jak sama nazwa wskazuje służą do prowadzenia tkaniny roletowej przy skrzydle okna lub przy ścianie. Szczególnie jeżeli zależy Ci na jak najdokładniejszym.

jrw_06.jpg

Do czego służy żyłka przy rolecie?

Żyłka w rolecie spełnia rolę mało widocznej prowadnicy i przy uchylonym oknie (zaleca się stosować tylko do uchylnych okien) nie pozwala tkaninie roletowej „dyndać” tylko utrzymuje ją przy skrzydle okna.

jrw_07.jpg

Ile kosztuje roleta?

Cena rolety uzależniona jest od jej wymiaru, rodzaju tkaniny, materiału (aluminium,pcv)z którego wykonane są jej elementy, ale też ilość rolet ma wpływ na cenę bo od wartości masz odpowiednie rabaty. Nasz konfigurator na stronie zlicza wszystkie wartości i podaje cenę ostateczną dla klienta.

jrw_08.jpg

Jak montować rolety?

Do każdego typu rolety przygotowaliśmy filmiki montażowe, dzięki nim bez problemu zamontujesz swoje rolety. W przypadku różnych niejasności zapraszamy do kontaktu z działem technicznym.

jrw_09.jpg